Sobota, 9 grudnia 2023

Nie masz pieniędzy na samochód? Podpowiadamy rozwiązanie

2018-01-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-12 22:43:09) Artykuł sponsorowany
Nie masz pieniędzy na samochód? A może pożyczka?

Nie masz pieniędzy na samochód? A może pożyczka?

Autor zdjęcia: mat. nadesłane

Podziel się:

W dzisiejszych czasach trudno poradzić sobie bez telefonu, laptopa czy samochodu. Czasem w naszej pracy auto jest niezbędne. Ale co zrobić, kiedy nie mamy pieniędzy na jego kupno?

Niektórzy stwierdzą, że to tylko rzeczy materialne, nie da się jednak ukryć, że w większości zawodów posiadanie ich jest obowiązkowe, a co najmniej przydatne. Nie każdego stać na zakup nowego urządzenia czy pojazdu. W takim przypadku z pomocą mogą przyjść firmy pożyczkowe.

Zakup samochodu to dobra okazja, aby przyjrzeć się ofercie pożyczkowej wielu instytucji funkcjonujących na polskim rynku. Robią one wszystko, aby skusić nowych klientów, co oczywiście ma wpływ na tworzenie atrakcyjnych możliwości kredytowych. Warto na przykład poznać specyfikę pożyczki na samochód oraz zastanowić się, czy jest dla nas opłacalna.

Bez pojazdu ani rusz


Niemal każda instytucja finansowa, która udziela kredytów czy pożyczek, ma w swojej ofercie możliwość wsparcia w celu zakupu samochodu. W niektórych rodzinach pojazd ma każdy z członków, większość firm korzysta ze służbowych wozów, a jednym z warunków, gdy staramy się o nową pracę, jest posiadanie prawa jazdy i najlepiej auta. Nie trzeba nikogo przekonywać, że w dzisiejszych, zmotoryzowanych czasach posiadanie samochodu daje wiele możliwości.

Szeroki wybór


Doskonale rozumieją to firmy pożyczkowe, które w swojej ofercie dość wysoko stawiają pomoc finansową na zakup samochodu. Głównymi kryteriami jakie musi spełnić wnioskodawca jest posiadanie polskiego obywatelstwa, dowodu osobistego i odpowiedniego wieku, w większości przypadków powyżej 21 roku życia. Ponadto powinien posiadać pozytywną historię kredytową.

Wycena auta


Najlepiej, aby klient jeszcze przed rozpoczęciem procedury starania się o wsparcie, dokładnie zastanowił się, jaki samochód wybierze. Wiele firm proponuje wykonanie indywidualnej wyceny pojazdu przez swojego specjalistę, co pozwoli określić wysokość potrzebnej pożyczki. Następnie, na podstawie danych o aucie, firma dokona kalkulacji sumy zobowiązania oraz okresu spłaty całej należności wraz z odsetkami. Ten typ pożyczek cechuje długoterminowość i kwota sięgająca nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Bank czy instytucja pozabankowa będzie chciała dokładne poznać parametry pojazdu, w tym jego rocznik, zużycie oraz cenę. Piotr Kaim, ekspert z Pozyczkowy-Portal.pl tłumaczy, że jeśli chodzi o koszty całkowite o wiele korzystniej wygląda wzięcie pożyczki na nowy niż używany samochód. Na sumę wszystkich opłat pożyczki składają się nie tylko wkład własny i uzyskane środki, ale także oprocentowanie, marża i wszelkie prowizje. W przypadku większości pożyczek na samochód obowiązkową częścią umowy jest zapis o ubezpieczeniu AC, czasami pożyczkodawca dorzuca do kosztów kredytu OC, NWW oraz inne ubezpieczenia, na przykład na życie, chorobę czy na wypadek straty pracy. Klient powinien dwa razy przemyśleć, czy zyskuje na tego typu rozwiązaniu. Czasami bowiem koszty dodatkowe są wyższe od samych opłat, jakie za wsparcie finansowe nalicza instytucja udzielająca pożyczki.
Mat. nadesłane

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kominek #2426629 | 94.254.*.* 26 sty 2018 14:43

    Jak sie ma firme to leasing jest dobrą opcją. Korando tak sobie załatwiłem i śmigam w robocie bezproblemowo a sie z kasy nie spłukałem bo raty nie są jakieś zabójcze. Na zakup nówki by mnie nie było stać a takie wyjście jest najlepsze

    ! - + odpowiedz na ten komentarz