Sobota, 27 listopada 2021

Enej zaprasza na koncert kolęd w Olsztynie!

2018-01-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-16 17:02:44)

Autor zdjęcia: Krystyna Janusz

Podziel się:

Taki Enej na żywo w Olsztynie warto zobaczyć! Już w czwartek, 18 stycznia w CEiIK-u czeka nas „Kolędowanie z Enejem”. To będzie występ inny niż wszystkie. Na scenie zespół i goście.

To niezwykły projekt muzyczny olsztyńskiego zespołu, który odwołuje się do bogatej tradycji kolędowania. W czwartkowy wieczór czeka nas niesamowicie klimatyczny koncert, który wprowadzi w nostalgiczny nastrój. Wszyscy uwielbiamy wspólne śpiewanie znanych, bożonarodzeniowych melodii. Tym razem do śpiewania zachęcają znani muzycy, zarażający pozytywną energią.

— Koncert jest widowiskowy. Od scenografii, poprzez wiersze świąteczne, które przeplatają kolędy polskie i ukraińskie. Rozszerzony skład daje nam mnóstwo możliwości — zapowiada Piotr „Lolek” Sołoducha z zespołu Enej. — W chórkach wystąpi Patrycja Kunert, która pięknie śpiewa kolędowe kołysanki. A cały program jest ułożony tak, aby zaskakiwał, dawał radość, zadumę, ale głównie po to, by w czasie koncertu publiczność mogła śpiewać z nami. I tak się już dzieje, co nas bardzo cieszy.

W czasie koncertu pojawią się najbardziej znane i najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach zespołu, urozmaicone melodiami rodem z Ukrainy. To spotkanie będzie miało niepowtarzalny klimat. Będzie to też możliwość spotkania z młodymi i pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję, odwołującymi się do korzeni.

— Ten koncert kolęd jest nieprzewidywalny i trudno ułożyć sobie w 100 procentach plan, jak będzie wyglądał, ponieważ mimo wszystko dużą rolę odgrywa publiczność — ocenia Piotr „Lolek” Sołoducha. — Zachęcamy do wspólnego kolędowania, bo to jest największy urok tego koncertu. Warto przyjść, posłuchać i przenieść się w klimat tych pięknych melodii. Mimo że od świąt minęło już trochę czasu, serdecznie zapraszam, aby przeżyć z nami ten magiczny koncert.

„Kolędowanie z Enejem” 18 stycznia o godz. 19
Bilety: 60 zł/ 70 zł
Do nabycia w CEiIK, ul. Parkowa 1 lub telefonicznie: 89 513 17 34
Można też zarezerwować bilet przez e-mail: koncertowo@ceik.eu.

Mamy dwie pojedyncze wejściówki. Szczegóły na naszym Facebooku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB