Czwartek, 7 grudnia 2023

Kino pełne wzruszeń i emocji

2018-07-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-09 14:45:35)
41 Dni nadziei — film w Heliosie

41 Dni nadziei — film w Heliosie

Autor zdjęcia: arch. dystrybutora

Podziel się:

Tym razem w Heliosie czekają nas niemal wyłącznie wzruszające historie. Na początek „Whitney”, a potem również oparta na faktach historia małżeństwa, które wybrało się w rejs i „41 dni nadziei”. W Awangardzie możemy obejrzeć z kolei „Zimną wojnę”.

Whitney


To poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. Amerykańska piosenkarka została gwiazdą już dzięki swojej debiutanckiej płycie, a kolejne albumy tylko rozbudowywały jej legendę. Według Księgi Rekordów Guinnessa Houston jest najczęściej nagradzaną piosenkarką w historii. W ciągu swojego życia artystka sprzedała 200 mln płyt, zagrała też m.in. w filmie „Bodyguard” z Kevinem Costnerem. W filmie znalazły się niepublikowane wcześniej materiały, takie jak archiwalne nagrania audio czy też wypowiedzi bliskich.
Helios
2 bilety


41 dni nadziei


I znów twórcy sięgają do prawdziwej historii. Ten rejs odbył się naprawdę. Najpierw powstała książka, a teraz na ekranach kin zobaczymy jej filmową adaptację. W rolach głównych: Shailene Woodley, którą znamy z filmu „Gwiazd naszych wina” oraz Sam Claflin, którego mogliśmy zobaczyć w filmie „Zanim się pojawiłeś” czy w „Igrzyskach śmierci”.
Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Niestety w czasie ich rejsu zdarzy się jeden z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia. To historia o sile woli i nadziei. Tami Oldham Ashcraft, która jest pierwowzorem głównej postaci, wciąż jest zapaloną żeglarką. Przepłynęła już ponad 50 tysięcy mil, ma licencję kapitana jednostek o wyporności do 100 ton. Wiedzie szczęśliwe, spokojne życie z mężem i rodziną we Friday Harbor na wyspie San Juan, w stanie Waszyngton.
Helios
2 bilety


Berek
Ta historia wydarzyła się naprawdę i w dodatku zainspirowała twórców tego filmu. Tym razem popularni i znani aktorzy — Jeremy Renner i Ed Helms grają w berka. Film opowiada o grupie przyjaciół, którzy grają w... berka. Robią to raz do roku, od 30 lat, jeżdżąc po całym kraju. Temat wzbudził zainteresowanie dziennikarzy "Wall Street Journal". Na podstawie ich artykułu scenariusz filmu napisali Mark Steilen i Rob McKittrick.
W filmie graja Jeremy Renner, Ed Helms, Jake Johnson, Jon Hamm, Hannibal Buress, Rashida Jones, Leslie Bibb, Annabelle Wallis i Isla Fisher. Za reżyserię odpowiada Jeff Tomsic. Scenariusz napisali Mark Steilen i Rob McKitrrick.
Helios
2 biletyJak zdobyć bilety? Informacje znajdziecie 9 lipca na naszym Facebooku.


Kino w Awangardzie


Zimna wojna
Twórca nagrodzonej Oscarem "Idy" przeniósł widzów tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z bohaterów „Zimnej wojny” jest… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
Film Pawła Pawlikowskiego to pierwszy od lat polski obraz, który trafił do konkursu głównego w Cannes. I podbił serca jury 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Paweł Pawlikowski otrzymał w Cannes nagrodę za najlepszą reżyserię. Pawlikowski napisał scenariusz wspólnie z nieżyjącym już Januszem Głowackim, we współpracy z Piotrem Borkowskim. Aż 90 procent ekipy pracowało już z nim przy Oscarowej "Idzie". Zdjęcia do obrazu powstawały w Polsce, we Francji i Chorwacji. W główne role w "Zimnej wojnie" wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w obrazie Pawlikowskiego rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i Europie. To opowieść o kochankach rozdzielonych żelazną kurtyną, a w tle brzmi zespół Mazowsze. Główny laur festiwalu — Złotą Palmę otrzymał film "Manbiki Kazoku" w reżyserii Hirokazu Koreedy.

Isabelle i mężczyźni


Juliette Binoche w tym obrazie przypomina raczej Casanovę i hedonistkę — tak piszą krytycy. W Awangardzie obejrzymy komedię romantyczną o potrzebie bliskości i niełatwym nawiązywaniu relacji w dojrzałym wieku. Film otrzymał nagrodę SACD w sekcji Quinzaine des Réalisateurs na festiwalu w Cannes w 2017 roku, zaś Juliette Binoche została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej dla Najlepszej Aktorki. W filmie występuje również Gerard Depardieu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB