Sobota, 25 września 2021

Dni Jezioran z Urszulą

2018-08-11 08:00:00 (ost. akt: 2018-08-11 11:48:11)
W czasie Dni Jezioran wystąpi m.in. Urszula

W czasie Dni Jezioran wystąpi m.in. Urszula

Autor zdjęcia: Honorata Karapuda

Podziel się:

Gra miejska, prezentacje lokalnych grup twórczych, strefa relaksu, w końcu koncerty. Wśród gwiazd - Urszula. Dziś (11.08) o godz. 15 startują Dni Jezioran.

Jeziorany to wyjątkowe miejsce z tradycją i dziedzictwem kulturowym sięgającym 1338 roku, kiedy to nadano Jezioranom prawa miejskie. Dla upamiętnienia tego wydarzenia stworzyliśmy Święto Jezioran, które wspólnie z mieszkańcami rozwijamy każdego roku. W tym roku obchodzimy jubileusz, bo od nadania praw miejskich minęło 680 lat. Z tej okazji Święto Jezioran odbędzie się 11 sierpnia 2018 roku z udziałem wyjątkowych gości i delegacji również z miast partnerskich.

W tym roku Święto Miasta rozpocznie się częścią piknikową, podczas której mieszkańcy i goście będą ćwiczyć jogę, odprężać się w strefie relaksu leżąc na leżakach i pijąc kawę. W tym czasie uczestnicy wydarzenia będą mogli korzystać z licznych stoisk, strefy motoryzacyjnej, miasteczka rowerowego, warsztatów babiarskich, animacji społeczno-kulturalnych, baniek mydlanych, gier i zabaw. Na scenie w tym czasie prezentować się będą lokalne grupy twórcze, w tym zespół folklorystyczny Jezioranie.

Po części piknikowej rozpocznie się część koncertowa, podczas której na specjalnie przygotowanej scenie przy rzece Symsarna w fosie jeziorańskiego zamku zaprezentują się 4 zespoły: Niedostępni, Szymon Chodyniecki, MITRA i Urszula.

MITRA

to gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu. Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszamy najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.

Szymon Chodyniecki to młody artysta, który obecnie podbija listy przebojów w największych rozgłośniach radiowych. Szymon działalność artystyczną rozpoczął w 2006 w zespole Immortal Midnight, następnie w 2009 został współzałożycielem formacji South Blunt System. Od roku 2014 Szymon prowadzi działalność solową. 17 czerwca 2015 ukazał się pierwszy singel sygnowany nazwiskiem muzyka zatytułowany „Sam na sam”. Klip „Sam na sam” ma już ponad 20 milionów odsłon.

Gwiazda wieczoru- URSZULA to wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wykonawczyni i autorka wielu przebojów jak „Dmuchawce,latawce,wiatr”, „Na sen”,”Rysa na szkle”,”Malinowy krol”,”Konik na biegunach”. Obecna na scenie muzycznej od ponad 30 lat. Swój pierwszy album – „Urszula” wydala w 1983 roku, a w nagraniach wzięli udział muzycy zespołu „Budka Suflera” . Piosenki z tej płyty szybko podbiły krajowe listy przebojów , a „Dmuchawce…” uznane zostały za największy przebój roku 1983. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną. Urszula wciąż cieszy się niezmienną popularnością, a Jej żywiołowe koncerty przyciągają rzesze wiernych Jej od lat fanów, których spodziewamy się w Jezioranach.

Uroczystość zakończy pokaz sztucznych ogni i blask świateł nad jeziorańską fosą. Serdecznie zapraszamy 11 sierpnia 2018 roku do Jezioran.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB