Sobota, 20 kwietnia 2024

Letnia Akademia Karate pełna atrakcji po raz kolejny!

2018-08-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-29 15:23:25)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Podziel się:

To wydarzenie, które koniecznie musi znaleźć się w waszym kalendarzu. Od 27 sierpnia do 1 września odbywa się Letnia Akademia Karate! Zajęcia tradycyjnie w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych przy ulicy Paderewskiego.

— Nasza akcja już na stałe wpisała się w życie sportowe Olsztyna — podkreśla Marek Wieczorek, prezes Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate, organizator wydarzenia. — Chcemy zachęcić dzieci, młodzieży i dorosłych do aktywniejszej formy spędzania wolnego czasu oraz propagować zdrowy stylu życia bez narkotyków, papierosów i alkoholu. Nie byłoby naszego wydarzenia bez wsparcia finansowego Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Urzędu Miasta.

Letnia Akademia to nie tylko karate, ale wypełnione zabawą zajęcia sportowe dla wszystkich. W programie pokazy filmów oraz zajęcia z origami czy nauki języka japońskiego. Uczestniczy ćwiczą w dwóch grupach. W jednej są dzieci, w drugiej — młodzież i dorośli. Zajęcia od lat przyciągają tłumy olsztyniaków, którzy nigdy nie są rozczarowani atrakcjami. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą ponownie będą czuwać instruktorzy z Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin.

A tak było w czasie jednej z zimowych edycji wydarzenia

Od lat nie zmienia się też hasło imprezy — „bliżej sportu, dalej od narkotyków”. W czasie uroczystego zakończenia uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. To kilka dni dobrej zabawy na zakończenie wakacji.

Letnia Akademia Karate 27 sierpnia – 1 września. Zajęcia dla dzieci do 12 lat od godz. 17 do 18, zajęcia dla młodzieży powyżej 13 lat i dorosłych od godz. 18.15. Udział jest bezpłatny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB