środa, 19 czerwca 2024

Konsolidacja kredytów – łatwiejsza spłata zadłużenia

2021-03-02 10:55:54 (ost. akt: 2021-03-02 10:55:44) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Konsolidacja kredytów oferowana przez różne banki to opcja dla wszystkich tych, którzy miesięcznie mają do spłaty parę innych zadłużeń. Taka konsolidacja to wiele korzyści i mniej stresu w sytuacji, gdy „wiszą nad nami” zobowiązania finansowe wynikłe z wzięcia innych kredytów.

Zadłużenie może spędzać sen z powiek. Jednak konsolidacja kredytów na Direct.Money może sprawić, że będziemy spać spokojnie. Szeroka oferta kredytów konsolidacyjnych pozwoli wybrać taką ofertę, która jest najbardziej skrojona pod nasze potrzeby. A to przy spłacie kredytów warunek konieczny. Konsolidacje kredytów to wiele zalet, o których więcej szczegółów w artykule poniżej.


Co to jest konsolidacja kredytów i gdzie się o nią ubiegać?

Konsolidacja kredytu to nic innego jak spłata wszystkich ciążących nam kredytów za pomocą jednej raty. Taka rata jest niższa niż suma rat wszystkich spłacanych miesięcznie kredytów – dzieje się tak dzięki dłuższemu okresowi spłaty kredytu. Poza tym nie musimy pamiętać o terminie spłaty każdej raty dotychczasowych kredytów, co jest dużym ułatwieniem w zabieganej codzienności. Zadłużenia, które możemy spłacić dzięki konsolidacji kredytów, to: pożyczki, kredyty hipoteczne, kredyty na zakup samochodu, limit na koncie czy karta kredytowa. Niektóre banki umożliwiają także skonsolidowanie chwilówek, choć jest to rzadkość. A o konsolidację kredytów należy właśnie ubiegać się w wyżej wspomnianych bankach. W niektórych przypadkach kredyt konsolidacyjny można uzyskać online.


Jakie warunki należy spełniać, by dostać kredyt konsolidacyjny?

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, trzeba spełnić pewne warunki. Przede wszystkim należy mieć zdolność kredytową, która określa, czy będziemy w stanie spłacić kredyt konsolidacyjny w określonym czasie i przy określonej wcześniej wysokości rat. Musimy mieć też czystą historię, jeśli chodzi o regularną spłatę wcześniejszych zadłużeń. Banki nie udzielają kredytów konsolidacyjnych bez analizy raportu BIK na nasz temat. Bank zweryfikuje nasze comiesięczne dochody – najważniejsze dla instytucji udzielającej nam kredytu konsolidacyjnego jest nie tylko to, jakiej wysokości sumą co miesiąc operujemy, ale jakie są źródła naszego dochodu. Dla banku ważne jest zaświadczenie z miejsca naszej pracy dotyczące czasu trwania umowy i wysokości naszych zarobków. Przy decyzji o udzieleniu nam kredytu konsolidacyjnego bank bierze również liczbę członków rodziny, koszty utrzymania mieszkania (czynsz, opłaty za media). Udając się do banku po kredyt konsolidacyjny, powinniśmy zabrać ze sobą wszystkie umowy kredytowe dokumentujące wzięte do tej pory kredyty i harmonogram ich spłat.


Kredyt konsolidacyjny – jak wybrać?

Aby kredyt konsolidacyjny przyniósł ulgę naszemu comiesięcznemu budżetowi, a tym samym nam, musi on być dobrze dobrany – tak, aby jak najłatwiej było nam go spłacać. Dlatego w tym celu można na przeznaczonych do tego stronach porównać oferty poszczególnych banków i skorzystać z kalkulatora kredytowego, który pozwoli nam określić wysokość satysfakcjonujących nas rat i okresu kredytowania (trzeba pamiętać o tym, że będzie on dłuższy niż czas spłat wcześniejszych zadłużeń). Wybierając kredyt konsolidacyjny, trzeba też zwrócić uwagę na jego: oprocentowanie, prowizję czy RRSO (rzeczywisty koszt całego kredytu). Banki oferują korzystniejsze warunki, jeśli zdecydujemy się założyć w nich konto lub też kredyt ubezpieczymy.

Czasami najprostsze rozwiązania są najbardziej opłacalne – do takich należy właśnie konsolidacja kredytów na Direct.Money.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB