Piątek, 24 maja 2024

Montaż i serwis klimatyzacji samochodowej w Janczar Olsztyn

2021-05-11 08:09:37 (ost. akt: 2021-05-11 08:10:02) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Klimatyzacja samochodowa to świetny wynalazek. Auto klimatyzacja stała się bardzo popularna. Większości z nas trudno sobie wyobrazić jazdę bez niej. Powinniśmy ją używać również w zimie np. aby zapobiec parowaniu szyb. Większość z nas przypomina sobie o niej dopiero na wiosnę. Zanim zaczniemy ją ponownie używać, konieczny jest serwis klimatyzacji samochodowej. Daje on nam gwarancję sprawnego funkcjonowania auto klimy oraz naszego bezpieczeństwa. Co powinniśmy wiedzieć o auto klimatyzacji? Sprawdźmy.

Montaż klimatyzacji samochodowej w Janczar Olsztyn
Jeszcze kilka lat temu auto z klimatyzacją było czymś luksusowym. Dziś trudno nam sobie wyobrazić jazdę autem w gorące dni bez auto klimy. Jeśli nasze auto nie posiada klimatyzacji, montaż klimatyzacji samochodowej powinniśmy zlecić upoważnionym do tego fachowcom. Specjalista powinien posiadać Świadectwo Kwalifikacji. Świadectwo takie upoważnia go do montażu auto klimatyzacji oraz do jej serwisowania. Osoba taka jest upoważniona do napełnienia urządzenia czynnikiem chłodzących oraz do przeprowadzania testu szczelności układu. Janczar Olsztyn to firma, w której pracują profesjonaliści. Mają oni do dyspozycji sprzęt najwyższej jakości. Doskonałe umiejętności oraz wyposażenie firmy mają ogromny wpływ na czas oraz jakość wykonywanych usług, a także na zadowolenie klientów.

Serwis klimatyzacji samochodowej w Janczar Olsztyn – jak często odwiedzać
Serwis klimatyzacji samochodowej powinniśmy odwiedzać co najmniej raz w roku. Dzięki temu nasza auto klima będzie sprawnie funkcjonowała, a my będziemy mogli cieszyć się komfortową jazdą – zwłaszcza na długich trasach w upalne dni. Serwis klimatyzacji samochodowej w Janczar Olsztyn obejmuje czynności tj.:
• odgrzybianie klimatyzacji;
• sprawdzenie poziomu napełniania układu czynnikiem chłodzącym, olejem oraz czynnikiem UV;
• sprawdzenie stanu zużycia osuszacza;
• sprawdzenie poszczególnych elementów układu;
• kontrola szczelności układu;
• naprawa.
Jak często odgrzybiać klimatyzację? Odgrzybianie klimatyzacji powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Kiedy odgrzybiać klimatyzację? Najczęściej robimy to na wiosnę. Większość z nas rzadko używa auto klimy w okresie jesiennym oraz zimowych – chociaż jest to wskazane. Przez ten czas w klimatyzacji mogły nagromadzić się grzyby oraz pleśń. Dlatego wiosną powinniśmy odgrzybić klimatyzację – zanim zaczniemy ją intensywnie używać. Jeśli z nawiewów wydobywa się nieprzyjemny zapach, najprawdopodobniej klimatyzacja samochodowa powinna zostać odgrzybiona. Dlaczego należy odgrzybiać klimatyzację? Auto klima powinna być odgrzybiana nie tylko ze względu na nieprzyjemny zapach. Wdychanie powietrza z nieodgrzybionej klimatyzacji może odbić się na naszym zdrowiu np. wywołując reakcje alergiczną.

Czy auto klimatyzacja jest niezdrowa
Wśród niektórych osób panuje przekonanie, że auto klimatyzacja jest niezdrowa. Tymczasem odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona. Jeśli wiemy, jak używać klimatyzację samochodową oraz jak serwisować auto klimatyzację, z pewnością nie będzie miała ona negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Jeśli natomiast nie będziemy jej odgrzybiać, może to odbić się na naszym zdrowiu. W tym przypadku powodem nie będzie jednak klimatyzacja samochodowa, tylko zalegające w niej grzyby oraz pleśń. Używając klimatyzacji samochodowej w upalne dni często popełniamy zasadniczy błąd. Wchodząc do nagrzanego auta nastawiamy klimatyzację na bardzo niską temperaturę. Zanim powietrze w aucie się ochłodzi, może minąć trochę czasu. Chcąc przyspieszyć ten proces, nastawiamy auto klimę tak mocno, jak tylko jest to możliwe. W efekcie końcowym, różnica pomiędzy temperatura w aucie, a temperaturą na zewnątrz może wynosić 10-20 stopni. Gwałtowana zmiana temperatury może mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Eksperci zalecają, aby temperatura w aucie była maksymalnie o 10 stopni niższa, niż temperatura, jaka panuje na zewnątrz. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia szoku termicznego. Optymalna temperatura w aucie to 21 stopni. Temperaturę w aucie najlepiej obniżać stopniowo.
Klimatyzacja samochodowa, jak każde inne urządzenie, wymaga odpowiedniego montażu, serwisowania oraz obsługi. Warto o nią dbać. Bardziej opłaca się regularne serwisowanie niż naprawa auto klimy, która może być bardzo kosztowna. Nie wspominając o naszym zdrowiu. Jest ono bezcenne, a może ono ucierpieć, jeśli postanowimy zaoszczędzić na odgrzybianiu klimatyzacji samochodowej.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB