Piątek, 22 listopada 2024

Rozpoczęły się Dni Nauki i Sztuki

2018-09-26 10:35:25 (ost. akt: 2018-09-26 10:42:36)

Autor zdjęcia: BS

Podziel się:

To 16. edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. W tym roku wydarzenie odbywa się w terminie 26-28 września. Przed nami pokazy, warsztaty, wystawy. Naprawdę warto!

Humaniści i umysły ścisłe, pasjonaci techniki i miłośnicy biologii – wszyscy znajdą coś dla siebie podczas 16. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Warto się pospieszyć, bo organizatorzy przygotowali bogaty program. Dla ułatwienia wyboru imprezy zostały pogrupowane w kategorie z wszystkich obszarów nauki – od humanistyki, poprzez medycynę, biologię, ekonomię, sztukę, do nauk społecznych. Kliknięcie w okienko z nazwą kategorii otwiera listę warsztatów, pokazów i odczytów.

Na trzy dni zaplanowano niemal 400 różnego rodzaju wydarzeń o charakterze edukacyjnym i artystycznym: pokazy i prezentacje, konkursy, wykłady, wystawy, zajęcia praktyczne, warsztaty i konsultacje skierowane do różnych grup wiekowych: od dzieci do dorosłych.
Jak informuje Biuro ds. Nauki UWM, Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki dają możliwość zupełnie innego postrzegania nauki, naukowców i sztuki. Podczas tych trzech dni mieszkańcy Olsztyna i regionu będą mieli wyjątkową okazję do spotkania oko w oko z prawdziwą nauką, poznania miejsc na co dzień niedostępnych — laboratoriów, pracowni i warsztatów, prac naukowców i artystów.
Po wejściu na stronę internetową imprezy znajdziemy ikonki siedmiu paneli tematycznych: “Od-kryj przyrodę”, “Pokochaj sztukę”, “Poznaj społeczeństwo”, “Spotkaj się z ekonomią”, “Zbadaj medycynę”, “Zostań humanistą” oraz “Uściślij umysł”. Po kliknięciu w każdą z nich otwierają się możliwości zapisania się na udział w kolejnych wydarzeniach, takich jak: konkursy, warsztaty, prezentacje czy wystawy. Wstęp na niektóre z nich, takie jak warsztaty w rodzaju “Grzyby w żywności — wróg, czy przyjaciel” albo “Jak zobaczyć świat wirtualny” jest ograniczony limitami liczby uczestników z uwagi na “laboratoryjny” charakter tego spotkania. Inne z kolei, takie, jak “Warmińska łąka” — wystawa malowanych dachówek z motywami warmińskiej przyrody, albo “Różne oblicza chwastów” — ekspozycja chwastów w formie zdjęć oraz żywych okazów przyjmą każdą liczbę uczestników.

— Oczywiście bez przesady, ale znając zainteresowanie olsztyńskiej publiczności tego rodzaju wydarzeniami, mogliśmy spokojnie założyć, że sale, którymi dysponujemy będą tutaj wystarczające — informuje Biuro ds. Nauki UWM, organizującego 16 ODNiS.
Limit zapisów na niektóre z tych wydarzeń, jak na przykład “Jak sprawny jest nasz zmysł smaku” czy “Familia Romana, czyli słów kilka o rodzinie po... łacinie” wyczerpano już na kilka dni temu, chętni wciąż jednak mogą znaleźć tutaj coś dla siebie. Miejsc na różne wydarzenia zostało jeszcze sporo.
Organizatorzy festiwalu spodziewają się, że bezpośredni udział w imprezie weźmie ponad 25 tys. mieszkańców Olsztyna i regionu. A przewidywania są takie, że informacja o wydarzeniu dotrze do około 600 tys. osób w regionie Warmii i Mazur, a także w Polsce.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB